Wielki Artysta Pomysły Jak chronić usta w zimie by nie pękały i nie bolały?

Jak chronić usta w zimie by nie pękały i nie bolały?

ochrona ust przed pękaniem zimą

Z powodu zimnej pogody, która ogarnia większość kraju, wiele osób ma suche, popękane i bolesne usta. Dlaczego? Po pierwsze, skóra warg jest bardzo cienka (jedna z najcieńszych na naszym ciele), a usta mają bardzo mało gruczołów tłuszczowych, które pomagają utrzymać je nawilżone.

Ponadto suche usta mogą być oznaką zaburzeń, których nigdy się nie spodziewałbyś, takich jak reakcja alergiczna na pastę do zębów lub szminkę. Sprawcami mogą być również produkty do pielęgnacji skóry lub leki stosowane na skórę twarzy.

1. Przerwij cykl lizania warg

Wiele osób uważa, że oblizanie warg pomaga w wysuszeniu, ale w rzeczywistości może powodować, że nasze usta będą suche i popękane. Enzymy trawienne i bakterie w ślinie mogą uszkodzić usta, pozostawiając je w gorszym stanie niż wcześniej. Ponadto, gdy wilgoć wyparuje po oblizaniu warg, stają się jeszcze bardziej suche, ponieważ tracą wilgoć w suchym, zimnym powietrzu. Zamiast tego przełam nawyk lizania warg i nałóż krem nawilżający lub balsam do ust – pilnuj tego przez cały dzień.

2. Wyeliminuj przyczynę tego stanu

Reakcja alergiczna na produkt do pielęgnacji skóry zniknie, gdy przestaniesz używać tego produktu. Produkty powodujące takie reakcje to pasta do zębów, płyn do płukania ust, balsam do ust i szminka. To środek aromatyzujący, cynamonian, w paście do zębów i płynie do płukania jamy ustnej powoduje reakcję pękania. Niektóre osoby są uczulone na składnik przeciwsłoneczny oksybenzon, znajdujący się w balsamach do ust zawierających filtry przeciwsłoneczne (więc sprawdź, czy nie znajduje się na liście substancji).

Wreszcie, barwniki zawarte w jaskrawej szmince mogą powodować reakcję alergiczną u wrażliwych kobiet. Jeśli podejrzewasz, że masz reakcję alergiczną, przestań stosować produkt na 10 do 14 dni i powinnaś zauważyć poprawę.

3. Nawilżaj usta i smaruj

Aby zapobiec i naprawić pękanie ust, użyj balsamu do ust lub maści na bazie wazeliny (wazelina, aquaphor) w celu uszczelnienia wilgoci i utworzenia bariery ochronnej. Używaj go często w ciągu dnia. Używaj balsamu przed snem, który może pomóc naprawić uszkodzenia podczas snu (są balsamy stworzone specjalnie na noc, które zawierają witaminy i aloes). Nie zapomnij o suchych ustach swoich dzieci (można je zachęcić do korzystania z balsamu do ust, wybierając odmiany o smaku owocowym). Wreszcie balsam do ust zawierający filtr przeciwsłoneczny jest ważny szczególnie podczas jazdy na nartach lub zimowych aktywności na świeżym powietrzu.

4. Nawadniaj organizm

Dbaj o dobre nawodnienie organizmu, pijąc codziennie duże ilości wody. Kobiety zapominają, że mogą się odwodnić zarówno zimą, jak i latem. Ponadto nawilżaj swój dom i biuro za pomocą chłodnego nawilżacza i roślin.

5. Użyj szminki nawilżającej

Nieprzezroczyste pomadki zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem, słońcem i wiatrem oraz pomagają zapobiegać pękaniu. Te pomadki są świetnym rozwiązaniem w ponurych miesiącach zimy. Kluczem jest ponowne nakładanie szminki po zużyciu (uwaga: substancja chemiczna, która nadaje właściwości długotrwałej lub całodniowej szminki, może paradoksalnie wysuszyć usta).

Related Post