Wielki Artysta Pomysły Jak tanio udekorować kuchnię?

Jak tanio udekorować kuchnię?

oświetlenie jadalni - lampa nad stołem

Jeśli chcesz nadać swojej kuchni nowy wygląd, nie martw się o wyrzucanie dużych pieniędzy. Udekorowanie kuchni można wykonać nawet przy niewielkim budżecie, przy odrobinie pomysłowości i odpowiedniego planowania. Oto kilka prostych sposobów na szybkie odświeżenie wystroju kuchni.

Zmień tylko drzwi szafki

Utrzymując szafki w stanie nienaruszonym, możesz uzyskać nowe fronty w nowym stylu lub kolorze – i natychmiast odmień swoją kuchnię! Nowe szafki są drogie, ale dzięki temu skrótowi możesz uzyskać nowe spojrzenie przy znacznie niższym koszcie. W niektórych miejscach można nawet rozważyć całkowite usunięcie drzwiczek, aby stworzyć otwarte półki, na których można wyeksponować ciekawe gliniane naczynia lub kubki.

złota lampa wiszaca do kuchni nad stół

Zdobądź nowy blat

Jeśli masz szafki modułowe, wymiana blatu jest łatwa. Dostępnych jest kilka pięknych materiałów, takich jak drewno, marmur, kwarc, granit i inne. Wybierz kolor pasujący do wykończenia Twojej szafki, ścian i podłóg. Upewnij się, że wybrany materiał można wytrzeć do czysta lub będzie bardzo łatwy w utrzymaniu.

Dodaj teksturę za pomocą ściany akcentującej

Prostym i super szybkim sposobem zmiany dynamiki kuchni byłoby stworzenie ściany akcentującej. Użyj tapety, farby strukturalnej lub jednolitego koloru, aby podkreślić ścianę, na której nie ma miejsca do przechowywania.

lampa wisząca nad wyspę w kuchni - drewniana

Oświetlenie kuchni

To niesamowite, jak bardzo oświetlenie do kuchni może zmienić wygląd i charakter przestrzeni. Jeśli masz białe światło, zmień je na żółte lub odwrotnie.

Dodaj oświetlenie zadaniowe pod szafkami i rzucaj bardzo potrzebne światło w ciemne zakamarki.

Dodaj tablicę do swojej kuchni

Dodanie tablicy do kuchni to ciekawy, niedrogi pomysł, który nadaje jej niepowtarzalny wygląd. Miej trochę kredy pod ręką i użyj jej do zapisania listy zakupów dokładnie tam, gdzie jest widoczna.

Usuń jedną ścianę, aby uzyskać większą przestrzeń

nowoczesny żyrandol do kuchni - oświetlenie wyspy

Lampa kuchnia

Jeśli Twoja kuchnia jest ciasna, możesz ją otworzyć, burząc ścianę prowadzącą do jadalni. Otwarte kuchnie są obecnie bardzo modne, a dodatkowe wymiary całkowicie odmienią Twoją kuchnię. Jeśli układ Twojego domu na to pozwala, możesz rozważyć przeniesienie stołu jadalnego do nowo utworzonej przestrzeni i stworzenie kuchni z jadalnią, która jest bardzo użyteczna.

Stwórz ogród ziołowy

Uprawiaj zioła dokładnie tam, gdzie ich używasz, w małych doniczkach na kuchennym oknie. Jeśli nie masz miejsca na oknie, utwórz pionową ścianę z ziół. Urozmaicaj swoją kuchnię organicznymi, pachnącymi ziołami, prosto z własnego ogrodu.

Zwolnij trochę miejsca za pomocą wieszaków na ścianie

Prostym – i bardzo ładnym – sposobem uporządkowania szafek jest powieszenie garnków i chochli na hakach, albo pod szafkami, albo na ścianie. Pokaż swoje ulubione garnki i łyżki, aby dodać odrobinę zainteresowania do wystroju. Nie tylko są one łatwiej dostępne, ale także uatrakcyjnią wygląd Twojej kuchni. Co więcej, zwolnisz bardzo potrzebną przestrzeń w swoich szafkach.

oświetlenie jadalni - lampa nad stołem

Zmień rolety lub zasłony

Jeśli masz już rolety lub zasłony w oknie kuchennym, wymień je na nowe, pasujące do Twojej palety kolorów. Pamiętaj, że każda tkanina w pobliżu zlewu szybko się zabrudzi. Rozsądnym ulepszeniem byłyby rolety rzymskie, które można starannie podciągnąć i zasłonić, gdy zlew jest używany. Jeśli masz ciekawy widok za oknem, możesz nawet pomyśleć o całkowitym wyeliminowaniu zabiegów okiennych.

Jak widzisz, możesz uzyskać zupełnie nowy wygląd swojej kuchni bez rozbijania banku! Słowo ostrzeżenia – nigdy nie idź na kompromis w kwestii jakości materiału lub trwałości, gdy dekorujesz z ograniczonym budżetem, ponieważ na dłuższą metę nie opłaca się.

Related Post