Wielki Artysta Pomysły Jak wybrać fotografa na ślub?

Jak wybrać fotografa na ślub?

Są w życiu chwile, które chcemy uwiecznić. Pozostają z nami na filmach i fotografiach. Najczęściej są to życiowe okazje jak ślub, czy chrzest dziecka. Nie zawsze możemy w takiej chwili wykonywać zdjęcia samodzielnie. Tu także ważna jest jakość. Każdy chciałby ładne zdjęcia ze ślubu. Odpowiednio skadrowane, obrobione i wysokiej jakości technicznej. W takiej sytuacji najlepiej jest podjąć współpracę z zawodowcem. Czas wynająć dobrego fotografa.

Dobry fotograf — co to znaczy?

Dobry fotograf to temat, który przewija się co jakiś czas wśród znajomych i rodziny. Zazwyczaj zapotrzebowanie na takiego pojawia się przy ważnej okazji. Taką jest z pewnością ślub i wesele. To wydarzenia, które koniecznie trzeba uwiecznić. Tu właśnie pojawia się wybór dobrego fotografa. Wynajmując go, chcemy bowiem mieć pewność, że zdjęcia będą stanowiły atrakcyjną pamiątkę. Jest kilka cech, które charakteryzują dobrego fotografa. Są to m.in.:

  • pasja do fotografii;
  • talent i kreatywność;
  • profesjonalizm;
  • kultura;
  • doświadczenie.

Nie wszystkie cechy są konieczne, by uznać fotografa za dobrego. Należy jednak podkreślić jeszcze jedną rzecz. Sprzęt. Dobry fotograf nie idzie na imprezę jedynie z telefonem. Zazwyczaj jego wyposażenie zajmuje wnętrze sporego samochodu osobowego. Co powinien mieć profesjonalny fotograf?

  • przynajmniej 2 aparaty fotograficzne;
  • zestaw obiektywów do jasnych i ciemnych przestrzeni;
  • zapas baterii i kart pamięci do aparatu;
  • oprzyrządowanie do aparatu — statywy, lampy błyskowe, blendy itp.

Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?

Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub? Tu nie ma złotej metody. Jest jednak kilka sposobów, by ograniczyć ryzyko fuszerki. To ważne. Nikt nie powtórzy imprezy, tylko dlatego, że fotograf się spóźnił lub był nieprzygotowany. Jest kilka czynników, które świadczą o dużym wzięciu konkretnego artysty.

Termin ślubu i rezerwacja fotografa

Przede wszystkim to termin wykonania usługi. Dobry fotograf ma zarezerwowane najbliższe terminy. Mówimy tu o okresie 2, a nawet 3 lat. Nie oznacza to, że wszystkie są zajęte. Jednak wstrzelić się w wolne okienko u dobrego fotografa jest niezwykle trudno.

Umowa z fotografem

To gwarancją dobrze wykonanej usługi. Umowa zobowiązuje bowiem obie strony do przestrzegania jej ustaleń. Dotyczy to zarówno czasu, miejsca, jak i ilości oraz obróbki wykonanych zdjęć. Sugerujemy przy tym, by umowę podpisać. Oszczędzi nam to zgrzytania zębami i szukania zastępstwa, jeśli coś pójdzie nie tak.

Gdzie szukać dobrego fotografa ślubnego?

Najlepiej zacząć od rynku lokalnego. Warto przy okazji podpytać znajomych i rodziną. We własnym mieście najszybciej znajdzie się dobrego artystę. To także najwygodniejsze. Państwo młodzi nie będą musieli pokonywać długich tras, by obejrzeć lub wybrać zdjęcia. Jeśli jednak lokalnie nie znajdziemy dobrego fotografa, pozostają nam sposoby alternatywne.

Najlepszy fotograf ślubny w Google

Google to potężna skarbnica wiedzy i informacji. Także opinii. Wyszukując w ten sposób dobrego fotografa, od razu zapoznamy się z portfolio jego prac. Najczęściej mamy też wgląd w opinie i komentarze dotyczące jego pracy. Ważne, by wybrać najlepiej. Zwróćmy zatem uwagę na dane kontaktowe, adres atelier, czy dorobek zawodowy fotografa ślubnego.

Poszukiwania fotografa na Social Mediach

To kolejna forma poszukiwań dobrego fotografa. Social Media stały się bowiem platformą reklamową. Tu swoje ogłoszenia wystawiają mniej i bardziej doświadczeni artyści. Przy okazji można zapoznać się z ich dorobkiem zawodowym. Często można skontaktować się z byłymi klientami, aby uzyskać ważne dla nas informacje. Warto zajrzeć na dedykowane fotografii ślubnej grupy. Na pewno kogoś znajdziecie. Jeśli nie, warto poprosić o polecenie.

Fotograf z targów ślubnych

Fotograf to zawód jak każdy inny. Najczęściej osoba taka prowadzi własną działalność. Pomaga jej to uczestniczyć w targach ślubnych. To kolejny sposób na wybór najlepszego fotografa na wesele. Na miejscu możemy zapoznać się z samym autorem zdjęć. Zobaczymy jego portfolio oraz sprzęt, z którego korzysta. Wybór fotografa na targach ślubnych poprzedzony być powinien małym rozeznaniem. Nie podpisujcie zatem umowy „na gorąco”. Najlepiej wrócić do domu i zapoznać się z dostępnymi na temat twórcy informacjami.

Portale branżowe dla fotografów

To kolejny sposób, by dotrzeć do dobrego fotografa ślubnego. Choć rolę portali przejęły w większości social media, wciąż można z nich korzystać. Rejestrują się tam autorzy sesji ślubnych z dużym i mniejszym doświadczeniem. Często ogłoszenia linkowane są do prywatnych witryn. Daje to możliwość zapoznania się z twórczością fotografa i opiniami klientów.

Ile kosztuje obsługa ślubu i wesela przez fotografa?

Koszt obsługi ślubu i wesela przez fotografa zazwyczaj jest ustalany indywidualnie. Zależy bowiem od czasu, odległości do pokonania oraz warunków pracy. Duże znaczenie ma też ilość zdjęć, ich obróbka oraz doświadczenie fotografa. Ceny sesji ślubnych i weselnych są bardzo zróżnicowane. Najtańsze oferty oscylują wokół kwoty 2500 zł. Należy jednak przyjąć, że fotograf nie jest jeszcze mistrzem w swoim fachu. Stawki te obowiązują raczej u osób z najmniejszym doświadczeniem. Normą są kwoty w przedziale 4-6 tys. złotych. Nierzadko spotyka się sumy wyższe. Trzeba mieć bowiem świadomość, że im lepszy fotograf ślubny, tym wyższe są jego stawki. Nie są to zawrotne kwoty. Mogą jednak robić wrażenie na osobach niezwiązanych z branżą. Praca fotografa ślubnego to nie tylko robienie zdjęć. Najwięcej czasu poświęca się na ich obróbkę.

Jak zostać zawodowym fotografem?

Fotograf ślubny to ciekawa praca. I dostępna niemal dla każdego. Wymaga talentu lub nauki. Przy czym ta nie jest uciążliwa. Fotograf staje się bowiem coraz lepszym w miarę nabywania doświadczenia. Osoby, które czują powołanie, powinny przeczytać kilka artykułów o tym, jak zostać fotografem. Nie staną się przez to od razu mistrzami w fachu. Jednak kilka rad i wskazówek pozwoli adeptom sztuki lepiej odnaleźć się na rynku usług. Fotografia to niezwykle wygodna praca. Jednak jest kilka rynkowych zasad, które rządzą i tą branżą. Więcej odnajdziecie w lekturze pt. „Jak zostać fotografem„.

Praca fotografa ślubnego

Przy obsłudze ślubów i wesel pracę znajduje wiele osób. Jest to bowiem życiowe wydarzenie, które wymaga odpowiednich przygotowań i oprawy. Nad efektem jednego ślubu i wesela pracuje rzesza osób. To fryzjerzy, kosmetyczki, kierowcy, kucharze i pomocnicy. Każda z tych osób ma swój wkład w udaną imprezę. W niektórych zawodach związanych z branżą ślubną łatwo znaleźć pracę. Tak wynika z informacji w portalu Gowork. Oferty zamieszczane przez pracodawców w portalu mówią same za siebie. Popyt na pracowników dotknął już bowiem każdej gałęzi przemysłu i usług. Wraz z dobrą pracą można liczyć też na atrakcyjne wynagrodzenia. Poszukaj dobrej pracy w branży ślubnej z Gowork! Z pewnością znajdziesz tam interesujące Cię oferty zatrudnienia.

Related Post